Studio 73 inviterer til en hyggelig og uforpligtende aften med teaterstykket "Så længe mit hjerte slår". Stykket er bygget op omkring John Mogensens musik og foregår i et værtshusmiljø, hvor publikum møder et bredt udvalg af karakterer, der besøger stedet gennem natten.
Historien bag stykketStykket blev første gang opført i vinteren 1985 i "Københavneren" og blev landskendt, da det blev sendt i fjernsynet. Nu er det Studio 73, der bringer stykket til live igen med deres talentfulde amatørskuespillere. De har haft en fantastisk tid sammen med John Mogensens musik og håber at kunne dele denne glæde med publikum.
En aften fyldt med glæde og musikStudio 73 lover en aften, hvor publikum kan nyde en dejlig teateroplevelse og for en stund glemme hverdagens små og store udfordringer. Det er en mulighed for at opleve glæden ved John Mogensens værker og få en aften fyldt med musik og teater.
Praktisk information
Datoer:
- Fredag den 4. april 2025, kl. 19:30 (Premiere)
- Lørdag den 5. april 2025, kl. 19:30
- Torsdag den 10. april 2025, kl. 19:30
- Fredag den 11. april 2025, kl. 19:30
- Lørdag den 12. april 2025, kl. 19:30
Entré: 110 kr. inkl. gebyr
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her